Vše co by každý o Doriathu měl vědět. Znáte odpovědí na otázky typu: Co je to Doriath? Kdy vzniknul Doriath? Co má rád Pidess? apod? Ne? Tak čtěte dál :-))

______________________________________________________________ Sestavy ___

Kdo všechno u nás hrál

Aktuální sestava 2008

Karolina "Kája" Mrázová - zpěv
Markéta "Marky" Bínová - zpěv
Honza "Piškot" Pischnoth - kytara
Pavel "Tzarr" Navratowitz - bicí
Hanuš "Pidess" Papoušek - basa

Doriath do března 2008

Karolina "Kája" Mrázová - zpěv
Markéta "Marky" Bínová - zpěv
Honza "Piškot" Pischnoth - kytara
David "Dave" Papoušek - bicí
Hanuš "Pidess" Papoušek - basa

Doriath v roce 2007

Karolina "Kája" Mrázová - zpěv
Markéta "Marky" Bínová - zpěv
Honza "Piškot" Pischnoth - kytara
David "Dave" Papoušek - bicí
Hanuš "Pidess" Papoušek - basa
Petr "PetrOff" Maliňák - klávesy

Doriath v letech 1995 - 2001

> Pepa Valenta - zpěv
Pavel "Srny" Jelínek - kytara
Honza "Piškot" Pischnoth - kytara
Hanuš "Pidess" Papoušek - basa
David "Dave" Papoušek - bicí

Doriath v letech 1992 - 1995

Pepa Valenta - zpěv
Pavel "Srny" Jelínek - kytara
René Malínský - kytara
Hanuš "Pidess" Papoušek - basa
David "Dave" Papoušek - bicí

Doriath v letech 1991 - 1992

Jirka Motl - zpěv
Honza "Dežo" Dresler - kytara
Hanuš "Pidess" Papoušek - basa
David "Dave" Papoušek - bicí

______________________________________________________________ Úspěchy ___

2004 Demo
2007 Time Bands Cup 2007 - postup do čtvrtfinále
2007 Skutečná liga 2007 - 4.místo (registrováno 117 amatérských kapel)

________________________________________________________________ Jméno ___

Odkud to přišlo?

Tak to není tak sožitý. Jednou jsem tak seděl doma (a že už je to pár let dozadu) a přemejšlel jak by se měla jmenovat naše kapela. Nic kloudnýho mě nenapadalo a tak jsem vzal do ruky knihu, tu první co byla zrovna po ruce a začal listovat. Ta kniha se jmenovala Silmarillion od J.R.R.Tolkiena a tam jsem našel dvě jména, který se mi docela líbily. Jedno bylo Doriath a druhý Lorien. Naštěstí jsme se rozhodli pro první variantu (Lorien se totiž pojmenovali bejvalý Shalom nebo Oceán nebo jak se ty buzíci co si hráli na DM vlastně jmenovali :-))

Co je to Doriath?

Ve Druhém hvězdném věku založili král Šedých elfů Thingol a jeho choť Maia Melian v beleriandských lesích sindarské království Doriath. Během čtyř hvězdných věků země Šedých elfů z Doriathu a královský dvůr v Tisíci jeskyních Menegrothu stále bohatlya byly nejmocnější ve Středozemi.
V Prvním slunečním věku se však ze zemí Beleriandu stalo hlavní bitevní pole pro noldorské elfy a Temného nepřítele Morgotha v neblahé Válce o Klenoty. Královna Melian si přála uchránit Šedé elfy před tímto konfliktem, a tak obetkala lesní království Doriath mocným ochranným kouzlem, jež bránilo vstoupit všem zlým bytostem, a Doriath proslul jako Skryté království. Tak byli po větší část Prvního slunečního věku Šedí elfové z Doriathu v bezpečí před nájezdy, jež nakonec zpustošily všechna beleriandská království. Avšak i Sindar byli do kofliktu vtaženi, když se do rukou krále Thingola dostal jeden ze silmarilů. Pro tento klenot zradili nogrodští trpaslíci své spojence a Thingola zabili. Po Thingolově smrti opustila Melian Středozem, její ochranné kouzlo pominulo a do Doriathu vpadli trpaslíci. Sindar v Doriathu se nakrátko vzchopili za vlády Thingolova vnuka, krále Diora, ale prokleté vlastnictví silmarilu vedlo k jeho smrti z rukou noldorských elfů. Po Diorově smrti a druhém vyplenění Menegrothu Šedí elfové zničenou říši Doriath opustili. Když První sluneční věk ukončila válka hněvu, Doriath se všemi ostatními beleriandskými zeměmi utonul v moři.

_____________________________________________________________ Historie ___

Zrod kapely, aneb jak všechno začalo

Všechno sepsané hezky od píky. (tak to je bájekný :-))
Kdysi, tak kolem roku 1991 zakládá Dave kapelu Senátor. Zaměření bylo tenkrát čistě na zábavovou muziku a dokonce jsme i nějakou tu zábavu snad odehráli. :-) Kapela hrála ve složení: Hanuš - basa, Honza Dežo Dresler - kytara, Jirka Motl - řev. Asi po roce se kapela přejmenovala na Doriath (viz výše) a Deža za kytarou vystřídal Pavel Jelínek, zpěv si vzal na starosti Pepa Valenta a přibyla druhá kytara v podání Renka Malínského. Takhle jsme to kouleli asi 150 tisíc let (podle mého odhadu :-)) a po spoustě odehraných zábav a koncertů šla celá kapela do prdele.

Renka vystřídal Honza "Piškot" Pischnoth a hrálo se ještě chvilku dál. Nakonec z původní kapely zůstal Dave, Pidess a Piškot. Pepa začal zpívat v kapele Melissa a Pavel se vrhnul do bandičky Great. Doriath se vydal na složitou cestu progresivního rocku a hrál téměř 3 roky bez zpěvu.

Pak ale přišla spása v podobě Káji Mrázové, která se role zpěvačky zhostila více než výborně a natočilo se první studiové demo. Na jaře 2006 se po krátké (asi půlroční) pauze vrací odejivší se Kája a na podzim kapelu posiluje Markéta Bínová a s Kájou dávají dohromad velmi zajímavý pěvecký duet, což kapelu posouvá zase o krok výš. Na přelomu roků 2006 a 2007 posiluje Doriath ještě klávesák Petr "PetrOff" Maliňák, který asi po půl roce odchází do skupiny Empire. Dále se kapela Doriath zaměřuje už jen výhradně na progress a co bude dál to se teprve uvidí.

Vbřeznu 2008 Doriath opouští bubeník Dave, ale hned v dubnu jeho místo zastal Pavel "Tzarr" Navratowitz.

Demo můžete pořídit tady a fotky ze stáří (nebo spíše z mládí) si můžete prohlídnout tady. Držte nám palec nebo raději oba a pokud máte rádi slušnou živou a tvrdší muziku, tak se mrkněte sem, kde se dozvíte kde nás můžete slyšet a vidět. :-)